?? CLASH OF CLANS -TurkceMMO | Türkçe MMO Oyunlar

CLASH OF CLANS

CLASH OF CLANS » Kayıt Ol ve Hemen Oyna!

CLASH OF CLANS » Oyunu İndir

CLASH OF CLANS Videoları

CLASH OF CLANS Oyunu Bilgileri:
  • Kategori : MMORTS
  • Tarih : 02.08.2012
  • Dili : Türkçe
  • Yaş Sınırı : 13+
  • Boyutu :
  • Pvp : Var
  • Grafik :
  • Yayımcı : Supercell

Clash of Clans, Helsinki-Finlandiya merkezli Supercell şirketi tarafından geliştirilmiş, sadece Android tablet ve telefonlardan  oynanabilen bir MMORTS türü oyundur.

clash-of-clans

Clash of Clans destansı bir savaş stratejisi oyunudur. Harıl harıl savaş yapmaktan ziyade, akıl dolu stratejiler geliştirebilmek ve uygulayabilmek daha önemlidir. Amacınız, kendi köyünüzü inşaa ederek saldırılara karşı sağlam yapılar oluşturmak ve aynı zamanda saldırmak amacı ile askerler üretmektir. Oyuncular, 50’şer kişilik gruplardan oluşan klanlara katılabilir, topluluk olarak ve klanların kendi içlerinde çevrimiçi sohbet ederek, klan üyeleri birbirlerinin kalelerine asker gönderebilirler.

clash-of-clans_-1

İlerleme için gerekli materyallerden en önemlisi olan taş alımı kredi kartıyla veya oyuncunun kendini geliştirmesi ve istenilen dereceleri yapmasının yanı sıra, köyün bulunduğu alandaki çalı, ot ve ağaçları temizleyerek de kazanılabilmektedir. Bu taşları fazla kullanmamaya bakın, hemen taş sayısını 500 e tamamlayıp bir inşaatçı ( clash of clans builder) daha almanız gerekiyor ki bu hızlı gelişmeniz açısından çok önemlidir.

clash-of-clans-2

Clash of Clans oyununda barbarlar, savaşçı sihirbazlar, ejderhalar, dalkavuklar, okçular ve diğer güçlü dövüşçülerden oluşan bir ordu kurun ve oyuncu clanına katılarak yükselin veya kendi clanınızı oluşturun.

CLASH OF CLANS CLAN ÜYELİĞİ ,SAVAŞ DÜZENİ, SAVUNMA VE SALDIRI;

CLAN ÜYELİĞİ:
Clash of Clans oyununda herhangi bir clana girebilmek için öncelikle Klan Kalesini onarmanız gerekmektedir.

SAVUNMA:
Clan savaş düzenini, ekranın sağ tarafında bulunan Tasarım Düzenleme menüsünden Savaş üssü nü seçerek düzenleyebilirsiniz. Buradaki düzenlemeniz sadece savaşlarda aktif olacaktır, normal zamanlarda köy üssü düzeniniz aktif görünecektir karıştırmayınız.
Savaş sırasında en önemli korumanız gereken birim belediye binasıdır çünkü savaşlarda sadece belediye binanız yıkılsa bile bu rakibinize bir yıldız kazandıracaktır, bunun için en iyi koruma yöntemi belediye binasını köyünüzün orta bölümüne yerleştirmektir. Belediye binasının etrafına da silahları yerleştirmeniz gerekiyor. Silah yerleştirirken aynı gruptaki silahları karşılıklı yerleştirmeye dikkat edin, hava savunmasının mümkün olduğunca ortaya doğru yerleştirilmesi, rakibinizin havadan yapacağı saldırılarda sizi daha iyi koruyacaktır çünkü genelde havadan yapılacak saldırılarda öncelikle kara askerleriyle hava savunması yok edilir ondan sonra ejder, balon gibi hava saldırılarına başlanır.
Yaylı tuzaklarınızı mümkün olduğunca devlerin silahlarınıza ulaşma yolları üzerine kurunuz, her yaylı tuzak rakibinizin topluca gelen devlerinden 3 tanesini etkisiz hale getirecektir. Klan kalenizi de ortaya yakın yerleştirmeniz, rakibinizi, çıkacak askerler sebebiyle çok zorlayacaktır. Savaş üssünüzün en dışına, madenler, depolar, kışlalar gibi birimleri yerleştirmelisiniz ki rakibiniz onları yıkmaya çalışırken silahlarınız rahat rahat işini görsün.

SALDIRI:
Saldırı yapacağınız köyü seviyenize göre seçmelisiniz, bütün oyuncuların kendi seviyelerine göre saldırmaları doğru sistemdir, (Bazı oyuncular fazla ganimet alabilmek için yüksek seviye köyleri saldırırlar fakat bu clanının eksik yıldız almasına hatta savaşı kaybetmelerine sebep olabilir) Saldırmadan önce Klan kalesine dokunarak açılan menüden Birlik iste logosuna tıklayıp clan arkadaşlarınızdan takviye birlik istemelisiniz. (Klan kalesi yükseltildikçe alacağınız takviye birlik sayısı çoğalacaktır, örneğin ejder isteyebilmek için klan kalenizin 3. seviye olması gerekmektedir) Takviye birliğinizi aldıktan sonra saldırıya geçmeden rakibinizin köy düzenini iyice inceleyip ona göre saldırı başlatmalısınız, önceliğiniz klan kalesi yakınlarına bir askerinizi yaklaştırıp, kaledeki askerleri dışarı çekmek ve silahların size ulaşamayacağı bir köşede o askerleri etkisiz hale getirmek olmalıdır…

clash-of-clans-3

CLASH OF CLANS Yorumları: