?? AGARIO -TurkceMMO | Türkçe MMO Oyunlar

AGARIO

AGARIO » Kayıt Ol ve Hemen Oyna!

AGARIO Videoları

AGARIO Oyunu Bilgileri:
  • Kategori : Browser
  • Tarih : 28 Nisan, 2015
  • Dili : İngilizce
  • Yaş Sınırı :
  • Boyutu :
  • Pvp :
  • Grafik :
  • Yayımcı : Miniclip

Agar.io, Matheus Valadares (Zeach) tarafından yapılmış ve tarafından yayımlanmış web tarayıcısı ve mobil platformlar üzerinden oynanan 2 boyutlu bir çevrimiçi multiplayer Browser oyunudur.

AGARIO NASIL OYNANIR;
Oyunun amacı etrafta bulunan yemleri ve diğer oyuncuların hücrelerini yiyerek büyümek ve tabiiki yem olmamaktır. Space tuşu ile bölünebilir W tuşu ile de yem atabilirsiniz. Oyunun içerisinde genelde diken olarak tabir edilen çok uçlu yıldız biçiminde şekiller vardır, bu dikenler eğer sizden büyükse içinden geçebilirsiniz fakat diken sizden küçükse dokunduğunuz zaman sizi patlatacaktır ve bu da sizin yem olmanızı çok daha hızlandıracaktır aman dikenlere dikkat 🙂

Oyunun Android, PC ve iOS sürümü mevcuttur. Oyunun sağ üst kısmında en yüksek puan yapan 10 oyuncu yer alır. Facebook ve Google Play ile bağlanıldığında seviye kaldığı yerden devam eder. Oyun; Türkiye, Güney ve Kuzey Amerika, Avrupa, Rusya, Doğu Asya, Çin ve Okyanusya gibi istenilen bölgelerin sunucularında oynanabilir. Ayrıca dört farklı oyun modu seçimi yapılabilir.

AGARIO HIZLI BÜYÜME TAKTİKLERİ;
Agario oyununda hızlı büyüyebilmek için genelde yanınızda bir arkadaşınız daha olmalıdır. Hızlı büyüyebilmek için yem yemekten ziyade diğer oyuncuları yemeniz gerekir ve bu yüzden genelde bölünerek yakalayabilirsiniz diğer oyuncuları. Büyümek için bölünmek gerekli bir şey olduğu gibi tam tersi de yem olmanız için de aleyhinize bir durumdur, bu yüzden bölündüğünüz zaman fazla olan parçalarınızı arkadaşınıza yedirerek yine tek parça olarak kalır ve yem olma durumundan çabucak çıkmış olursunuz.
Peki büyüdünüz şimdi ne yapmanız lazım?

Büyükken en önemli kavram hep büyük kalmaktır veya kalabilmektir, çünkü büyük başın derdi çok olur ve devamlı diğer oyuncular sizi dikenlerle parçalayıp yemek isterler. (Dikenlere doğru yem atılırsa yem belli bir boyuta geldikten sonra bölünür ve yemin atıldığı tarafın karşısına doğru gider) Ama siz peş peşe bölünüp toplamda en az 8 parça olursanız artık dikenler sizden korkacaktır çünkü 8 parça olduktan sonra dikenler sizin için yenilebilecek bir malzeme olur ve her diken 100 puan değerindedir.

AGARIO Yorumları: